Празник вшанування Крехівської Чудотворної Ікони Божої Матері

Особливе почитання Пресвятої Богородиці в історії української церковної традиції розвивалося протягом багатьох століть, починаючи ще від початків нашої державності. Велика набожність українського народу до Божої Матері охоплює чималу кількість різноманітних богослужінь, молитов, поезій та пісень. Однією з найяскравіших рис марійського культу в нашому народі є благочестя чудотворних ікон, якими Господь щедро обрадував українську землю, серед яких, зокрема, є старовинна Крехівська Чудотворна Ікона Пресвятої Богородиці, яка нещодавно повернулася до монастиря після довгого часу реставрації і засяяла новими барвами, промовляючи в молитовному спогляданні до наших сердець.

З нагоди вшанування чудотворної ікони Божої Матері в Крехівському монастирі св. Миколая вже другий рік поспіль в останню неділю липня відбувається проща, де збирається велика кількість монашества та паломників, щоб приклонитися до стіп Марії, складаючи молитви подяки та просячи в Неї заступництва.

Цього року велике святкування на честь почитання Пречистої Діви Марії тривало з 30 по 31 липня. В суботу 30 липня в переддень великого празника відбулася процесійна хода з храму до джерела, освячення води та Хресна Дорога по Побійній Горі, а опісля – урочисте винесення Ікони Божої Матері та Божественна Літургія на відпустовій площі, яку очолював провінційний Вікарій о. Веніамин Чернега, ЧСВВ, в супроводі молодіжного хору «Ангельський спів» з Жовківського монастиря. Відтак розпочалися вечірні моління, які супроводжувалися велегласним співом братів-семінаристів з Брюховицької семінарії.

31 липня, зранку, була відслужена утреня, а відтак розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив екзарх Харківський – Преосвяшенніший владика Василій Тучапець, ЧСВВ, з яким співслужили Протоігумен о. Йоан Школик, ЧСВВ, ігумен-маґістр о. Володимир Маланюк, ЧСВВ, ректор ВІФБС о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ та багато інших ієромонахів.

Під час проповіді владика Василій роздумував над євангельським текстом, пригадуючи також історію Крехівської ікони Божої Матері. Закликаючи всіх присутніх наслідувати Божу Матір у святості, владика розважав над словами Пресвятої Богородиці «Ось я слугиня Господня, нехай мені станеться за Твоїм словом», яка у цілковитій довірі, відкритості та любові відповіла Богові «Так», тим самим повністю віддаючи себе Божій волі та Його Промислу.

Отож просімо Пресвяту Богородицю її покрову над нашою землею та заступництва, а ми єднаймося у молитві за мир в Україні, за всіх військових, за капеланів, за медичних працівників та за ревні покликання до монашого й священичого стану. Нехай Пресвята Богородиця, що прославилася у Крехівській іконі, огортає всіх нас своїм материнським покровом, а Всемогутній Господь наш Ісус Христос промовить до серця кожного з нас, словами: «Ось, матір твоя…» (Йо 19, 27).

Повідомив: бр. Дмитро Голик

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *