Чернечі облечини у монастирі в Крехові

Глибоко переживаючи в своєму серці Божий голос, який продовжує безнастанно кликати до служіння та повної посвяти, п’ятеро кандидатів 17 липня 2022 року Божого, в день пам’яті блаженного священномученика Павла Ґойдича, ЧСВВ, в Крехівському монастирі святого Миколая відповіли на цей заклик, приступивши перед престол Божим, щоб прийняти свій перший монаший постриг, а також зодягнутися в монаший одяг, одежу духовного весілля і радості, як моляться у літургійних текстах. Облечинами в черчений одяг згідно з окремим обрядом під час Божественної Літургії розпочали новіціят брати Василь Богдан Чех, Клеопа Степан Гуменний, Веніамин Володимир Оркуш, Кипріян Іван Микитюк та Бенедикт Ігор Богак.

Божественну Літургію очолив провінційний Вікарій о. Веніамин Чернега, ЧСВВ, з яким співслужили ігумен та маґістр о. Володимир Маланюк, ЧСВВ, ректор ВІФБС о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ та багато інших василіянських ієромонахів, а ще отець Михайло Станчишин, ТІ та єпархіальні священики. Розділити радість цього величного свята та привітати новооблечених братів приїхали батьки, родичі та друзі, а також брати й сестри з інших монастирів та студенти семінарій.

Під час проповіді отець Веніямин розважав та роздумував над євангельським текстом, розглядаючи його з перспективи теперішнього часу та подій війни. Згадуючи величну постать нашого Чину та цілої Церкви блаженного Павла Ґойдича, ЧСВВ, наголосив на основних етапах чернечого служіння, стверджуючи, що саме ревною любов’ю до Бога, любов’ю і терпеливістю до наших ближніх ми зможемо уподібнитися до Христа.

Після завершення Служби Божої з подячними словами Всемогутньому Богові за Його незбагненний дар богопосвячного життя та батькам, які виховали в християнській істині і правді своїх синів, звернулися вчитель новиків о. Володимир Маланюк та брат Василь Чех.

Всім братам новикам щиро бажаємо Божої благодаті, ревної любові до Бога, витривалості в молитві та праці для добра Церкви й нашого українського народу, щоб одягнувши чернечу одежу, вони справді досягнули подоби ангельскої і були «Світлом для світу» (пор. Мт.5,14). Нехай всім нам допомагає Всемогутній Бог та Пресвята Богородиця.

Повідомив: бр. Дмитро Голик

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *