Монастирські смаколики

У Крехівському монастирі виготовляють шоколад, масло та сир за авторськими рецептами. Смаколики створюють самі монахи. В процесі приготування використовують лише натуральні складники.

Сироварінням та маслом уже третій рік у Крехівському монастирі займається брат Ілля – від початку свого перебування тут. За основу взяв рецепти своїх прадідів. 

Сир потребує витримки

«Ми прокидаємося о шостій ранку. Одразу після сніданку йду на кухню – і до роботи. Починаю з молока. Щоб не стояло на бетоні, переливаю молоко у відра для закисання. А вже, коли закисло, варю сир. Вся наша продукція екологічно чиста, без жодних добавок. Усе натуральне», – розповів брат Ілля про процес сироваріння.

Шоколад, який наповнює життям

В асортименті смаколиків, які виготовляють у монастирі, є також шоколад ручної роботи. Майстром в його приготуванні є брат Ігор. Зізнається, що рецептуру кожного ексклюзивного смаку розробляли тривалий час – методом спроб і помилок. «Найгірше дати завелику температуру – тут уже нічого не виправиш, і треба все починати з початку», – пояснює він.

З часом брат Ігор віднайшов ідеальний рецепт. За ним тепер у Крехівському монастирі готують шоколад «Вівіано», що означає «повнота життя». Процес виготовлення шоколаду супроводжується молитвою.

Гостьовий будинок

Утім треба пам’ятати, що Крехівський монастир – це місце, куди передусім варто їхати не лише по смачні продукти. Щороку сюди прибувають прочани, щоб відшукати внутрішню гармонію та побути наодинці з Богом. Люди мають можливість навіть пожити при монастирі. Для цього на території є спеціальний гостьовий будинок.

Духовне служіння

Духовне життя ченців монастиря це основа їхнього служіння. Віддавна люди приїхджали до монастирів щоб отримати духовну підтримку і пораду. Так і сьогодні, ченці радо вітають своїх відвідувачів. Тут з радістю проведуть екскурсію, сповідь, духовну розмову і молитву. 

Як колись, так і тепер тисячі паломників з усіх куточків нашої країни, а також із-за кордону їдуть до Крехова, аби скласти свої слова подяки Господеві перед чудотворними іконами. Великий відпуст проводиться в Крехові на літнього Миколая. Другий відпуст — остання неділя липня, на честь ікони Божої Матері, Третій -на храмовий празник Преображення Господа нашого Ісуса Христа. Четвертий великий празник – на Покров Пресвятої Богородиці в жовтні. Кожної останньої неділі місяця (крім зими) відправляється Хресна дорога за відродження нашої держави і Церкви.

Як доїхати до монастиря?

Зі Львова до монастиря можна дістатися маршруткою. Всі маршрутки на Крехів починаючи із 07:20 ранку відправляються від готелю “Львів”. Сам монастир знаходиться за кілька кілометрів від Крехова, але маршрутки довозять пасажирів під самі його ворота і забирають звідти ж.  Дорога ж власною автівкою забере у вас до 1 години часу.

Щиро запрошуємо Вас відвідати монастир у Крехові!